Web Sitelerinde Tasarımın Önemi

Uzun süren emeklerden sonra ortaya çıkan web sitenizi daha kaliteli ve diğer sitelerden daha farklı görünmesi için birkaç yöntem uygulayarak ileriye taşıyabilirsiniz.

Dijital tasarımların bileşik dünya haline gelmesiyle birlikte ajanslar daha popüler hale gelmektedir. Günümüzde birçok büyük veya küçük ajansların çoğu tüm ülkeyi kaplamış durumdadır. Bu nedenden dolayı rekabet ciddi boyutlara çıkmaktadır. Dışarıya açılmanız ve markanızı tanıtmak için ajans web siteleri büyük rol oynamaktadır. Web sitesi, mobil uygulamalar ve video gibi üretilen yaratıcı içerikler, sergileyeceğiniz platformlarda büyük önem taşımaktadır. Ajanslar bu yönleriyle hizmet ve şirket hizmetleriyle portfolyo sunumunu hedeflemektedir. İçerikler tasarımın önemli bir parçası olsa da, sektörün doğası gereği grafikler web siteleri için çok önemli bir rol oynamaktadır.

Doğru Marka Sunumu

Web sitenizdeki arayüzler ve logonuz sizi karşı tarafa aktaran ilk öğelerdir. Sitenizde ziyaret eden kişilerin aklında kalmanız için bu öğeler önemlidir. Bu nedenle sitenizde sıklıkla ikon veya grafiklerle yapılmış logonuzu her sayfada yer vermeye çalışın. Web sitelerinde renk uyumuda çok önemlidir. Logonuz ile sitenizdeki renk uyumu birbiriyle doğru orantıda olması gerekmektedir. Bu sayede siteniz daha ilgi çekici bir hale gelecektir.

Etki Yaratacak Sayfa Düzeni

Renk şablonları ve metinler web sitelerinde kaliteli ve doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Örneğin, beyaz zemin üzerine yazılmış sarı veya mavi renkler okunması zor olan yazılardır. Bu nedenle sayfanın yapısını bozmayacak şekilde renk şablonları kullanılması gerekmektedir. Mobil uygulamaları olan kişilerin telefon, tablet gibi kullanıcılara göre hareket etmesi gerekmektedir.

Tam Ekranlı Arka Planlar

Son zamanlarda web tasarımlarında sıklıkla kullanılan temalardan biri olan tam ekran arka planlar, ister video isterseniz de fotoğraf olarak sitenizde yansıtabilirsiniz. Tam sayfa yaratıcı görsel temalar sitenize başka bir hava katmaktadır.

 

 

 

 

preloader